sss sık sorulan sorular

VCI Nedir ve VCI Ambalajlama Nedir

Volatile Corrosion Inhibitors (Uçucu Korozyon Önleyici) Vcı Nedir?

Askeri ambalajlamanın önem kazandığı yıllarda VCI ürünleri büyük tecrübe ve araştırma sonucu öne çıkmıştır. Ürünlerinizi dış etkilerden koruyacak olan en iyi ambalajlama yöntemidir. Çünkü VCI kimyasalları ve molekül bileşenleri havaya salınarak pas ve korozyon oluşumunu engeller. .

VCI Kimyasalları kağıt, mukavva, film, sıvı, toz, alüminyum bariyer ve naylon poşet şeklinde uygulanabilir.

Kullanıldığı yerde sürekli olarak koruyucu buhar yayarak içerideki havanın pas önleyici moleküllerle doldurulmasını sağlar. Ambalajın kapatılmasından 15 dakika sonra koruma başlar.

VCI ürünleri ile ambalajlanan metallerin yüzeyi anti-korozyon bir madde ile kaplanır.

Delikli, kanallı, işlenmiş gövdeler ve düzgün olmayan yüzeyler için de uygundur. Çünkü korozyon önleyici moleküller kapalı ortamı doldurmaktadır.

Oksijen, buhar, deniz suyu, asitler, insan teri ve endüstri gazları gibi etmenler paslanma nedenlerindendir. Örneklerde olduğu gibi etmenlerin pas ve korozyon oluşturmasını önlemek için VCI ürünleri kullanmalıyız.

VCI özellikle ihracat ve yedek parça ambalajında veya ürünlerin stoklanmasında kullanmaktayız.

Paslanmasını istemediğimiz metal parçalar öncelikle talaş, toz , parmak izi kir ve varsa pastan arındırılır. Çünkü ön temizleme ürünlerinizin daha uzun süre korunmasını sağlayacaktır.

Toggle title

Toggle content goes here, click edit button to change this text.